|
☰ Links
|
|
| ID | 31865 |
|---|---|
| Nome | Azuki Shinatsu |
| Outros Nomes | 志那都 アズキ |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Misuzu Togashi, 富樫美鈴, とがし みすず |
| Dublado Por | Morgan Garrett, Morgan Lauré Garrett, Mandy Lane |
| Tags | neckerchief, gloves, tie, school uniform, bandage |
| Personalidade | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Azuki Shinatsu
Perfil
Anime girl Azuki Shinatsu is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Vermelho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| ulhcsd24 joined |
| BlocksBoss joined |
10 
Facebook 
Maken-Ki!