|
☰ Links
|
|
| ID | 100554 |
|---|---|
| Nome | Rei Himiyama |
| Outros Nomes | 氷見山 玲 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Amakano 2 |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| Tags | school uniform, sailor collar, tie, stockings, v bangs |
| Personalidade | |
| Birthday | March 29 |
| Sign | Aries ♈ |
| School Year | 1 |
| Height | 163cm |
| Cup Size | E |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 90cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rei Himiyama
Perfil
Anime girl Rei Himiyama is a character from Amakano 2.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Roxo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
Janekei faved Aria the Scarlet Ammo
|
Janekei rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Janekei joined |

Facebook 
Amakano 2
Janekei faved