|
☰ Links
|
|
| ID | 109936 |
|---|---|
| Nome | Eil Koimi |
| Outros Nomes | 恋見 エイル |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i. |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuri Yamaoka, 山岡ゆり, やまおか ゆり |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | February 18 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 159cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eil Koimi
Perfil
Anime girl Eil Koimi is a character from Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i..
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Sweet Starlight Sisters
|

Facebook 
Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i.
SKyongmania faved