One of the notable characters from Judgement Chime, Ellyeir Pulp is recognized for até o pescoço castanho hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 12237 |
|---|---|
| Nome | Ellyeir Pulp |
| Outros Nomes | エリエル=パルプ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Judgement Chime |
| Tipo de Mídia | light novel |
| Dublado Por | Minori Chihara, 茅原実里, ちはら みのり |
| Tags | school uniform, stockings, witch hat, cape |
| Personalidade | |
| Age | 16 |
| Birthday | April 12 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 149cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ellyeir Pulp
Perfil
Ellyeir Pulp is a character from Judgement Chime.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Castanho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Judgement Chime