Angelia Avallone is a não classificado character from Arcana Heart known for quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13231 |
|---|---|
| Nome | Angelia Avallone |
| Outros Nomes | アンジェリア・アヴァロン |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | shirt, toy |
| Personalidade | |
| Birthday | September 13 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 110cm |
| Weight | 16kg |
| Bust | 54cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 55cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Angelia Avallone
Perfil
Angelia Avallone is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as Feminino Criança with Vermelho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Younger Sister of Mildred Avallone
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |

Facebook 
Arcana Heart