Miharu Sena Kanaka appears in Girls Bravo as a protagonista character with quadril / depois do quadril rosa hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13339 |
|---|---|
| Nome | Miharu Sena Kanaka |
| Outros Nomes | ミハル·セナ·カナカ |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Dublado Por | Michelle Ruff, Georgette Rose, Sophie Roberts |
| Tags | facial mark, bow, hair intakes, hair ribbons, twintails, alien |
| Personalidade | |
| ES Voice Actor | Pilar Morales |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miharu Sena Kanaka
Perfil
Miharu Sena Kanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Younger Sister of Maharu Sena Kanaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Girls Bravo
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
54 
Facebook 
Girls Bravo