Musubi is a character from Sekirei featuring até a cintura castanho hair and laranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13600 |
|---|---|
| Nome | Musubi |
| Outros Nomes | 結 (むすび) |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Sekirei |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Tanja Schmitz, , |
| Dublado Por | Alexis Tipton, , |
| Dublado Por | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Tags | stockings, fingerless gloves, ahoge, boots, twintails |
| Personalidade | |
| Height | 161cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 97cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Musubi
Perfil
Musubi is a character from Sekirei.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Laranja eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Sekirei
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Sekirei
Sekirei: Pure Engagement