One of the notable characters from Aozora no Mieru Oka, Konatsu Nishimura is recognized for até a cintura castanho hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1445 |
|---|---|
| Nome | Konatsu Nishimura |
| Outros Nomes | 西村 小夏 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Aozora no Mieru Oka |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Mia Naruse, 成瀬未亜, なるせ みあ |
| Tags | school uniform, ponytail, hair ribbon, :3 |
| Personalidade | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 146cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Konatsu Nishimura
Perfil
Konatsu Nishimura is a character from Aozora no Mieru Oka.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Older sister of Haruna Nishimura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Kerqus_ joined |

Facebook 
Aozora no Mieru Oka