Yui Matsutouya is a personagem principal character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ known for quadril / depois do quadril verde hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 145 |
|---|---|
| Nome | Yui Matsutouya |
| Outros Nomes | 松任谷 唯(まつとうや ゆい) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Tenten, 天天, てんてん |
| Tags | glasses, braid, hair intakes, hairclip, school uniform, bow |
| Personalidade | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 157cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Matsutouya
Perfil
Yui Matsutouya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Verde hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Verde | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| maeeeetty joined |
| hehewjje8 joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~