Nano Tachibana is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 148 |
|---|---|
| Nome | Nano Tachibana |
| Outros Nomes | 橘 奈乃(たちばな なの) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | wavy hair, school uniform, ribbon |
| Personalidade | |
| Height | 148cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nano Tachibana
Perfil
Nano Tachibana is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~