Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring até o peito cinza hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 150 |
|---|---|
| Nome | Hazuki Wakamiya |
| Outros Nomes | 若宮 葉月(わかみや はづき) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Himiko, 比未子, ひみこ |
| Tags | hair ribbon, ribbon, bag, school uniform |
| Personalidade | |
| Height | 154cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hazuki Wakamiya
Perfil
Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Cinza hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~
SKyongmania faved