|
☰ Links
|
|
| ID | 151 |
|---|---|
| Nome | Maria Wakamiya |
| Outros Nomes | 若宮 マリア(わかみや まりあ) |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | shawl, qipao, earrings, bracelet, hair intakes, model |
| Personalidade | |
| Height | 172cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | May 29 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Wakamiya
Perfil
Anime girl Maria Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Cinza hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | (Até as Orelhas) |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~