Yuuhi Katagiri is a não classificado character from Akane-Iro ni Somaru Saka known for até o peito cinza hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1640 |
|---|---|
| Nome | Yuuhi Katagiri |
| Outros Nomes | 片桐 優姫, かたぎり ゆうひ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Akane-Iro ni Somaru Saka |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Dublado Por | Rie Kugimiya, 釘宮理恵, くぎみや りえ |
| Tags | ponytail, hairclip, cheek curls, school uniform, bow, tights, boots |
| Personalidade | |
| Height | 153cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuhi Katagiri
Perfil
Yuuhi Katagiri is a character from Akane-Iro ni Somaru Saka.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Cinza hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Akane-Iro ni Somaru Saka (2007)
Akane-Iro ni Somaru Saka (Series) (2007)
Akane-iro ni Somaru Saka Parallel (2008)
Akane-iro ni Somaru Saka (Anime) (2008)
Akane-Iro ni Somaru Saka (OVA) (2009)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
1
Facebook 