One of the notable characters from Yumeria, Mone is recognized for até os ombros roxo hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17286 |
|---|---|
| Nome | Mone |
| Outros Nomes | モネ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Yumeria |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Brittney Karbowski, , |
| Dublado Por | Moyu Arishima, 有島モユ, ありしま もゆ |
| Tags | gloves, boots, midriff, mechsuit, thigh-high boots |
| Personalidade | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | O |
| Bust | 67cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 69cm |
| Height | 136cm |
| Age | 10 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mone
Perfil
Mone is a character from Yumeria.
They have been indexed as Feminino Criança with Castanho eyes and Roxo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
8
6
Facebook 
Yumeria