Chika Sakura is a character from Sorauta featuring até os ombros laranja hair and castanho eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 173 |
|---|---|
| Nome | Chika Sakura |
| Outros Nomes | 佐倉 知夏(さくら ちか) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Sorauta |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | twintails, hair ribbons, stockings |
| Personalidade | |
| Blood Type | B |
| Height | 153cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Role | Osananajimi |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chika Sakura
Perfil
Chika Sakura is a character from Sorauta.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Laranja hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Sorauta