|
☰ Links
|
|
| ID | 23251 |
|---|---|
| Nome | Kurisu Makise |
| Outros Nomes | 牧瀬 紅莉栖, まきせ くりす |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | STEINS;GATE |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Dublado Por | Trina Nishimura, Anita Neukar, |
| Tags | v bangs, tie, shorts, tights, belt, jacket |
| Personalidade | |
| Birthday | July 25 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
19 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
5 Character of the Month nominations |
|
Kurisu Makise
Perfil
Anime girl Kurisu Makise is a character from STEINS;GATE.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Vermelho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
In love with Rintarou Okabe
Appears as | Edit Assignments
Science Adventure (Series) (2009)
STEINS ; GATE (2010)
STEINS;GATE (2011)
Phantom Breaker (2011)
Steins;Gate 0 (2015)
Shiro Project:RE (2016)
STEINS;GATE 0 (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
| Anonymous | Mar 3, 2023 |
|---|---|
| good | |
Personagens Similares
Also from STEINS;GATE
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |
1
11
13

Facebook 