Vert is a character from Hyperdimension Neptunia featuring quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 23459 |
|---|---|
| Nome | Vert |
| Outros Nomes | ベール |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Tara Platt, , |
| Dublado Por | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 168cm |
| Weight | 48cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Vert
Perfil
Vert is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Human form of Green Heart
Friend of Neptune
Friend of Noire
Friend of Blanc
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Date A Live (series) (2011)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
NepNep☆Connect: Chaos Chanpuru (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
MegaMiracle Force (2019)
Neptunia re★Verse (2020)
Quotes | View all 6 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| ShanLing joined |
14
12
Facebook
Play Voice Sample
