One of the notable characters from Cartagra ~Affliction of the Soul~, Takako Ayasaki is recognized for até a cintura loiro / amarelo hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 238 |
|---|---|
| Nome | Takako Ayasaki |
| Outros Nomes | 綾崎 楼子(あやさき たかこ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Cartagra ~Affliction of the Soul~ |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Emiko Hagiwara, 萩原えみこ, はぎわら えみこ |
| Tags | tights, school uniform, neckerchief, hairband |
| Personalidade | |
| Birthday | August 13 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 152cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Takako Ayasaki
Perfil
Takako Ayasaki is a character from Cartagra ~Affliction of the Soul~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Nagomibako Innocent Grey Fandisc