|
☰ Links
|
|
| ID | 2883 |
|---|---|
| Nome | Ranga Akanejima |
| Outros Nomes | 茜島 蘭牙(あかねじま らんが), Kyou Saiger |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Wife Squadron Aisaiger Powered |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Saku Sakura, 咲良さく, さくら さく |
| Tags | mole, mechsuit, jacket, necklace |
| Personalidade | |
| Age | 25 |
| Birthday | November 4 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | AB |
| Height | 162cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ranga Akanejima
Perfil
Anime girl Ranga Akanejima is a character from Wife Squadron Aisaiger Powered.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Vermelho hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ Steel Scary Wife...... Kyou Saiger! ”
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
4
3

Facebook 
Wife Squadron Aisaiger Powered
Natsumimi rated