Celia Cumani Aintree appears in Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ as a personagem principal character with quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30265 |
|---|---|
| Nome | Celia Cumani Aintree |
| Outros Nomes | スィーリア・クマーニ・エイントリー |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | military uniform, hairband, tights, boots, chibi, armor |
| Personalidade | |
| Height | 168cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celia Cumani Aintree
Perfil
Celia Cumani Aintree is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Sister of Julianus Cumani Aintree
Appears as | Edit Assignments
Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ (2011)
Valkyrie Romance: Girl Knight Story (2013)
Walkure Romanze More & More (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |
1
4
Facebook 