See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 3175 |
|---|---|
| Nome | Erika Kiriya |
| Outros Nomes | 霧夜 エリカ(きりや えりか) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | hair ribbon, ponytail, school uniform, school crest, tie |
| Personalidade | |
| Birthday | December 31 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 165cm |
| Role | Student council president |
| Personality | Arrogant, Outgoing, Smart |
| Bust | 84cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erika Kiriya
Perfil
Anime girl Erika Kiriya is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Mimisara44 joined |


Facebook 
Tsuyokiss
Tsuyokiss (Series)
Tsuyokiss 2gakki
Tsuyokiss 3gakki