See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 3179 |
|---|---|
| Nome | Kinu Kanisawa |
| Outros Nomes | 蟹沢 きぬ(かにさわ きぬ) |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuuki Kajita, 梶田夕貴, かじた ゆうき |
| Tags | school crest, tie, school uniform, fang, hair bobble, braids, chibi, hinnyuu |
| Personalidade | |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 149cm |
| Role | Osananajimi |
| Personality | Airhead, Carefree |
| Bust | 78cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kinu Kanisawa
Perfil
Anime girl Kinu Kanisawa is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Laranja hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Tsuyokiss (2005)
Tsuyokiss (Series) (2005)
Tsuyokiss 2gakki (2008)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Tsuyokiss 3gakki (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 