See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 3183 |
|---|---|
| Nome | Noriko Nishizaki |
| Outros Nomes | 西崎 紀子(にしざき のりこ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | hairclip, side ponytail, hair ribbon, school uniform, school crest, camera |
| Personalidade | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Role | High School Student, Schoolmate |
| Personality | Shy, Strange |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noriko Nishizaki
Perfil
Anime girl Noriko Nishizaki is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Verde hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Verde | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsuyokiss
Tsuyokiss (Series)
Tsuyokiss 2gakki
Tsuyokiss 3gakki