Lilica Ebett is a character from Burn Up W featuring até os ombros rosa hair and turquesa eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 33424 |
|---|---|
| Nome | Lilica Ebett |
| Outros Nomes | リリカ・エベット, Lilica Evette |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Burn Up W |
| Tipo de Mídia | ova |
| Dublado Por | Sakura Tange, 丹下桜, たんげ さくら |
| Dublado Por | Kimberly Yates, , |
| Dublado Por | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| Dublado Por | Kari Wahlgren, , |
| Tags | twintails, tie, mini skirt, belt, bow |
| Personalidade | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | A |
| Height | 154cm |
| Birthyear | 1992 |
| Bust | 83cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lilica Ebett
Perfil
Lilica Ebett is a character from Burn Up W.
They have been indexed as Feminino Adulto with Turquesa eyes and Rosa hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Poskdjisaj joined |
| Kirino22 joined |

Facebook 
Burn Up (Series)
Burn Up W
Burn-Up EXCESS