See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 34055 |
|---|---|
| Nome | Charles Yoshino / Charles Maroth |
| Outros Nomes | 芳乃 シャルル (Yoshino Sharuru) / シャルル・マロース |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Ui Miyazaki, 宮崎羽衣, みやざき うい |
| Tags | chibi, knee highs, twintails, hair ribbons, wavy hair, hair intakes, school uniform, bow |
| Personalidade | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 161cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Charles Yoshino / Charles Maroth
Perfil
Anime girl Charles Yoshino / Charles Maroth is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~