|
☰ Links
|
|
| ID | 44160 |
|---|---|
| Nome | Nanami Kanzaki |
| Outros Nomes | 神咲 七海(かんざき ななみ) |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | A Town Where You Live |
| Tipo de Mídia | ova |
| Dublado Por | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Dublado Por | Yuki Takao, タカオユキ, |
| Tags | bow, plaid, knee highs, school uniform |
| Personalidade | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 161cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanami Kanzaki
Perfil
Anime girl Nanami Kanzaki is a character from A Town Where You Live.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Preto eyes and Azul hair that is Até as Orelhas length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Preto | (Roxo) |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até as Orelhas | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Friend of Haruto Kirishima
Friend of Akari Kaga
Friend of Yuzuki Eba
Friend of Takashi Yura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |
10
Facebook 
A Town Where You Live
A Town Where You Live