One of the notable characters from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-, Tiara Filo Serpettane is recognized for quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50385 |
|---|---|
| Nome | Tiara Filo Serpettane |
| Outros Nomes | ティアラ・フィロ・サーペッタン |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | hinnyuu, tiara, hair ornament, opera gloves, dress, hair intakes, cleavage cutout |
| Personalidade | |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 75cm |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tiara Filo Serpettane
Perfil
Tiara Filo Serpettane is a character from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
4
50
20
Facebook 
Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-
SKyongmania faved