☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 59037 |
|---|---|
| Nome | Reine Murasame |
| Outros Nomes | 村雨 令音(むらさめ れいね) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Date A Live |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Aya Endou, 遠藤綾, えんどう あや |
| Dublado Por | Barrett Nash, , |
| Tags | tights, labcoat, slippers, side ponytail, glasses, toy, v neck, necklace |
| Personalidade | |
| Age | 20 |
| Height | 164cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reine Murasame
Perfil
Anime girl Reine Murasame is a character from Date A Live.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Cinza hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Subordinate of Kotori Itsuka
Teammate of Kyouhei Kannazuki
Appears as | Edit Assignments
Date A Live (series) (2011)
Date A Live (2013)
Date A Live: Rinne Utopia (2013)
Date A Live II (2014)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
Date A Live III (2019)
Date A Live IV (2022)
Date A Live V (2024)
Quotes | View all 31 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Date A Live
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| LexiSnyder joined |
1
2
Facebook 
Play Voice Sample
