☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 66857 |
|---|---|
| Nome | Miku Izayoi |
| Outros Nomes | 誘宵 美九(いざよい みく) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Date A Live II |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Minori Chihara, 茅原実里, ちはら みのり |
| Dublado Por | Jād Saxton, Jad Saxton, |
| Tags | moon, earrings, flower, hairclip, collar, gloves, tights, dress |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 88cm |
| Age | 17 |
| Birthday | January 19 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miku Izayoi
Perfil
Anime girl Miku Izayoi is a character from Date A Live II.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Roxo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Roxo | (Azul) |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
affectionate with Tohka Yatogami
In love with Origami Tobiichi
Appears as | Edit Assignments
Date A Live (series) (2011)
Date A Live (2013)
Date A Live II (2014)
Date A Live: Arusu Install (2014)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
Date A Live III (2019)
Date A Live V (2024)
Quotes | View all 3 | Add
|
0 likes
Gabriel! |
|
0 likes
Rondo! |
|
0 likes
What the heck, Natsumi?!You're such a copycat! |
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Date A Live II
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tamsy_Blossom joined |
1
4
Facebook 
Play Voice Sample
