Kurumi Tokisaki is a antagonista character from Date A Live known for quadril / depois do quadril preto hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 54652 |
|---|---|
| Nome | Kurumi Tokisaki |
| Outros Nomes | 時崎 狂三, ときさき くるみ |
| Papel | Antagonista |
| Primary Assignment | Date A Live |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Asami Sanada, 真田アサミ, さなだ アサミ |
| Dublado Por | Alexis Tipton, , |
| Tags | twintails, heterochromia, headdress, detached sleeves, tights, dress, frills, symbol in eyes, hair ribbons, magical girl, high heels |
| Personalidade | |
| Height | 157cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
| Bust | 85cm |
| Birthday | June 10 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
75 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
31 Character of the Month nominations |
|
Kurumi Tokisaki
Perfil
Kurumi Tokisaki is a character from Date A Live.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | (Amarelo) |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
In love with Shidou Itsuka
Appears as | Edit Assignments
Date A Live (series) (2011)
Date A Live (2013)
Date A Live: Rinne Utopia (2013)
Date A Live II (2014)
Date A Live: Arusu Install (2014)
Azur Lane (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
Date A Live III (2019)
MegaMiracle Force (2019)
Date A Live IV (2022)
Date A Live V (2024)
Quotes | View all 2 | Add
|
2 likes
You see right through me. |
|
1 likes
The thing is, this makes it difficultto discover why Origami turned Inverse. |
64
21
16
Facebook
Play Voice Sample
