|
☰ Links
|
|
| ID | 60993 |
|---|---|
| Nome | Ibuki Mioda |
| Outros Nomes | 澪田唯吹(みおだ いぶき), Ultimate Musician |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Ami Koshimizu, 小清水亜美, こしみず あみ |
| Dublado Por | Julie Ann Taylor, Julie Anne Taylor, Julie Pickering |
| Tags | stockings, school uniform, neckerchief, multicolour hair, arm bands, musician, piercing, guitar |
| Personalidade | |
| Birthday | November 27 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 164cm |
| Weight | 42kg |
| Blood Type | AB |
| Likes | Walking, Napping, Gaming |
| Dislikes | Boredom |
| Bust | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Ibuki Mioda
Perfil
Anime girl Ibuki Mioda is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Shiro Project:RE (2016)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|
1
3
Facebook 
SK071 faved
SilverWolfKing rated