One of the notable characters from Southern Cross Love Song, Elise Rosenthal is recognized for até os ombros loiro / amarelo hair and turquesa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 65299 |
|---|---|
| Nome | Elise Rosenthal |
| Outros Nomes | エリーゼ・ローゼンタール |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Southern Cross Love Song |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | twintails, hair ribbons, stockings, hinnyuu |
| Personalidade | |
| Height | 145cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elise Rosenthal
Perfil
Elise Rosenthal is a character from Southern Cross Love Song.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |

Facebook 
Southern Cross Love Song
Luna_Bakugo faved