☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 6546 |
|---|---|
| Nome | Kaede Fuyou |
| Outros Nomes | 芙蓉 楓 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shuffle! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Carrie Savage, , |
| Dublado Por | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | yandere, school uniform, hairbow, hair ribbon, ahoge, bow, bag, stockings |
| Personalidade | |
| Height | 162cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
| Role | Osananajimi |
| Birthday | November 10 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Fuyou
Perfil
Anime girl Kaede Fuyou is a character from Shuffle!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Laranja hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Daughter of Momiji Fuyou
Appears as | Edit Assignments
Shuffle! (2004)
Shuffle! (Series) (2004)
Shuffle! (2005) (2005)
Tick! Tack! (2005)
Really? Really! (2006)
SHUFFLE! Love Rainbow (2011)
Princess x Princess (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Xhj joined |

Facebook 
