☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 6549 |
|---|---|
| Nome | Lisianthus |
| Outros Nomes | リシアンサス(通称:シア) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shuffle! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Brittney Karbowski, , |
| Dublado Por | Sayaka Aoki, 青木静香, あおき さやか |
| Tags | beret, school uniform, bow, ahoge, pointy ears, stockings, ribbon |
| Personalidade | |
| Height | 160cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Birthday | July 30 |
| Sign | Leo ♌ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Lisianthus
Perfil
Anime girl Lisianthus is a character from Shuffle!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Bordô hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Bordô | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Elfo |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Shuffle! (2004)
Shuffle! (Series) (2004)
Shuffle! (2005) (2005)
Tick! Tack! (2005)
Really? Really! (2006)
SHUFFLE! Love Rainbow (2011)
Princess x Princess (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
3
10 
Facebook 

