Sylvia Hamarutia appears in Venus Blood -Hypno- as a não classificado character with quadril / depois do quadril rosa hair, azul eyes, and elfo ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69838 |
|---|---|
| Nome | Sylvia Hamarutia |
| Outros Nomes | シルヴィア=ハマルティア |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Venus Blood -Hypno- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | horns, pointy ears, hair intakes, dress, detached sleeves |
| Personalidade | |
| Race | Half Demon |
| Height | 155cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sylvia Hamarutia
Perfil
Sylvia Hamarutia is a character from Venus Blood -Hypno-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Elfo |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| SpinebusterHHH joined |
| sheedy joined |

Facebook 
Venus Blood (Series)
Venus Blood -Hypno-