One of the notable characters from Venus Blood -Hypno-, Arumiranda is recognized for até o peito preto hair, vermelho eyes, and chifres ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69858 |
|---|---|
| Nome | Arumiranda |
| Outros Nomes | アルミランダ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Venus Blood -Hypno- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | tanned, succubus, pointy ears, bun, horns, wings, bikini, tail, collar, twin ahoge |
| Personalidade | |
| Race | Succubus |
| Height | 163cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arumiranda
Perfil
Arumiranda is a character from Venus Blood -Hypno-.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Preto hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Chifres |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| AquaflowZumaki joined |
53
23
Facebook 
Venus Blood (Series)
Venus Blood -Hypno-