|
☰ Links
|
|
| ID | 70556 |
|---|---|
| Nome | Mizuchi |
| Outros Nomes | ミズチ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Riko Hirai, 平井理子, ひらい りこ |
| Tags | pointy ears |
| Personalidade | |
| Height | 132cm |
| Weight | 33kg |
| Bust | 62cm |
| Waist | 46cm |
| Hip | 63cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuchi
Perfil
Anime girl Mizuchi is a character from The God of Death.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Cinza hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Cinza | (Branco) |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Chifres |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| gore joined |

Facebook 
The God of Death