Azusa Miura is a não classificado character from The Idolmaster (game) known for quadril / depois do quadril preto hair and vermelho eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 70893 |
|---|---|
| Nome | Azusa Miura |
| Outros Nomes | 三浦あずさ, みうら あずさ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster (game) |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Chiaki Takahashi, たかはし智秋, たかはし ちあき |
| Tags | ahoge |
| Personalidade | |
| Age | 20 |
| Height | 168cm |
| Weight | 48kg |
| Birthday | July 19 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | O |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Azusa Miura
Perfil
Azusa Miura is a character from The Idolmaster (game).
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Preto | (Azul) |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster (game) (2007)
The Idolmaster: Live for You! (2008)
The Idolmaster SP (2009)
The Idolmaster Dearly Stars (2009)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Shiny Festa (2012)
Puchimas! Petit Idolmaster (2013)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
THE iDOLMASTER Platinum Stars (2016)
Azur Lane (2017)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE iDOLMASTER: Stella Stage (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
9
Facebook 