Maria Suzukaze is a character from Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~ featuring quadril / depois do quadril preto hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71044 |
|---|---|
| Nome | Maria Suzukaze |
| Outros Nomes | 涼風 麻里亜 (すずかぜ まりあ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Rin Tanba, 丹羽りん, たんば りん |
| Tags | school uniform |
| Personalidade | |
| Height | 163cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Suzukaze
Perfil
Maria Suzukaze is a character from Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | (Laranja) |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |
50
21
Facebook 
Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~