|
☰ Links
|
|
| ID | 71416 |
|---|---|
| Nome | Kobato Hinagata |
| Outros Nomes | 雛形 こばと, ひながた こばと |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Shiho Tachibana, 橘志穂, たちばな しほ |
| Tags | midriff, twintails, blunt bangs, hair ribbons, gloves, hat |
| Personalidade | |
| Height | 144cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 46cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | April 8 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kobato Hinagata
Perfil
Anime girl Kobato Hinagata is a character from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z