|
☰ Links
|
|
| ID | 71791 |
|---|---|
| Nome | Nanaho Kisaragi Clementise |
| Outros Nomes | 如月・クレメンテス・七穂(きさらぎ・クレメンテス・ななほ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Panical Confusion |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | ribbon, ponytail |
| Personalidade | |
| Height | 150cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 76cm |
| Likes | Cooking |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanaho Kisaragi Clementise
Perfil
Anime girl Nanaho Kisaragi Clementise is a character from Panical Confusion.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
Bonkers faved Delicious in Dungeon (Anime)
|
| Bonkers joined |

Facebook 
Panical Confusion
Bonkers faved