|
☰ Links
|
|
| ID | 71806 |
|---|---|
| Nome | Maria Tendou |
| Outros Nomes | 天道 マリア(てんどう マリア) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Panical Confusion |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Mitsu Takashiro, 高城みつ, たかしろ みつ |
| Tags | braid |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
| Likes | Gardening |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Tendou
Perfil
Anime girl Maria Tendou is a character from Panical Confusion.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Panical Confusion