One of the notable characters from Shirogane x Spirits!, Mei Nakano is recognized for até a cintura azul hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71867 |
|---|---|
| Nome | Mei Nakano |
| Outros Nomes | 仲野 愛 (なかの めい) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yayoi Hayase, 早瀬 弥生, はやせ やよい |
| Tags | ahoge, hairclip, bow, plaid, school uniform, gloves, hinnyuu |
| Personalidade | |
| Height | 151cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mei Nakano
Perfil
Mei Nakano is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Azul hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!