Catherine Spencer appears in Shirogane x Spirits! as a secundário character with quadril / depois do quadril azul hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72015 |
|---|---|
| Nome | Catherine Spencer |
| Outros Nomes | キャサリン・スペンサー |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | ponytail |
| Personalidade | |
| Height | 164cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Catherine Spencer
Perfil
Catherine Spencer is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Sister of Mark Spencer
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!