Hijiri Kusakabe appears in Shirogane x Spirits! as a secundário character with até os ombros preto hair and laranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72020 |
|---|---|
| Nome | Hijiri Kusakabe |
| Outros Nomes | 草壁 聖 (くさかべ ひじり) |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yumiko Nishino, 西野ゆみこ, にしの ゆみこ |
| Tags | hair streak, suit, tie, belt |
| Personalidade | |
| Height | 166cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Kusakabe
Perfil
Hijiri Kusakabe is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Laranja eyes and Preto hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shirogane x Spirits!