☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72243 |
|---|---|
| Nome | Nemu Morino |
| Outros Nomes | 杜野 寝夢 (もりの ねむ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | hime cut, boots, tights, hat, shapeshifter, hairclip |
| Personalidade | |
| Height | 161cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nemu Morino
Perfil
Anime girl Nemu Morino is a character from Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Roxo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| aiood8 joined |

Facebook 

Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!