|
☰ Links
|
|
| ID | 74458 |
|---|---|
| Nome | Emiri Fujima |
| Outros Nomes | 藤真 咲莉, ふじま えみり |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | school uniform, stockings, chibi, wings, angel |
| Personalidade | |
| Race | Angel |
| Birthday | December 12 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 153cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emiri Fujima
Perfil
Anime girl Emiri Fujima is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma