|
☰ Links
|
|
| ID | 74459 |
|---|---|
| Nome | Yuu Ayasaki |
| Outros Nomes | 綾崎 優 (あやさき ゆう) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Tags | hair ribbon, braid, tights, chibi, school uniform |
| Personalidade | |
| Birthday | January 20 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 162cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | O |
| Race | Yukionna |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuu Ayasaki
Perfil
Anime girl Yuu Ayasaki is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
Rei rated One Piece ★★★★★
|

Facebook 
Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma
Rei rated