|
☰ Links
|
|
| ID | 74736 |
|---|---|
| Nome | Magdalena Belvedere |
| Outros Nomes | マグダレーナ・ベルヴェデール |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | bracelet, detached sleeves, boots, wings, tail, stockings, sword, pointy ears, white skin |
| Personalidade | |
| Height | 164cm |
| Bust | 97cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Magdalena Belvedere
Perfil
Anime girl Magdalena Belvedere is a character from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!.
They have been indexed as Feminino Adulto with Turquesa eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Elfo |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!