|
☰ Links
|
|
| ID | 74758 |
|---|---|
| Nome | Mahiru Komachi |
| Outros Nomes | 小町 まひる (こまち まひる) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | school uniform, twintails, ahoge |
| Personalidade | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 140cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Komachi
Perfil
Anime girl Mahiru Komachi is a character from Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte!